“РС9 вампир” Техничког ремонта Братунац тражен и у Намибији

Милијана Латиновић
“РС9 вампир” Техничког ремонта Братунац тражен и у Намибији

БРАТУНАЦ - Серијска производња полуаутоматског пиштоља “РС9 вампир” у хангарима Техничког ремонта Братунац (ТРБ) увелико траје, а више од 2.000 комада требало би до краја године да буде испоручено Министарству унутрашњих послова (МУП) Републике Српске.

Истакао је то за “Глас Српске” генерални директор и власник ТРБ Славенко Ристић подсјетивши да су ови пиштољи у потпуности конструисани и направљени у овом предузећу.

- Настојимо сваки мјесец одвојити 50 или 100 пиштоља за цивилно тржиште. Интересовање за нашим пиштољима је велико, како на домаћем тржишту, тако и у Србији, Црној Гори и Намибији. Међутим, мало каснимо са свиме јер као и остале компаније много зависимо од увоза сировине, а пандемија вируса корона нас успорава - казао је Ристић, нагласивши да ће упркос свим потешкоћама ТРБ у идућу годину ући још спремнији за нове пословне подухвате.

Ристић истиче да за свим производима ТРБ у намјенској индустрији влада велико интересовање како на домаћем тако и на иностраном тржишту.

-  У току је и склапање нових шест возила “деспот”. План је да их представимо на паради поводом обиљежавања 9. јануара - Дана Републике Српске уколико епидемиолошка ситуација дозволи. Договорили смо аранжмане са Египтом гдје је већ у децембру на сајму требало да преставимо наша оклопна возила, али је за сада све пролонгирано због пандемије и чекамо да видимо шта ће се дешавати. Радимо на унапређењу возила - рекао је Ристић.

Додао је да ова компанија која своју продајну мрежу гради на темељима бивше југословенске намјенске индустрије улаже много у унапређење својих производа.

- Унапређујемо линију за производњу муниције и ускоро планирамо наше производне капацитете представити и Министарству одбране БиХ. Надамо се да ћемо наићи на разумијевање, те да ће и БиХ препознати производе настале у Српској - додао је Ристић.

Он је подсјетио да је крајем прошле године ТРБ започео реализацију пројекта “Искра”, односно склапање упаљача за артиљеријске гранате, те да и тај погон, који запошљава десетине жена, ради пуном паром.

Први човјек Техничког ремонта Братунац рекао је да ниједног радника нису отпустили у јеку пандемије, те да упркос кризи планирају да повећају број запослених.

- У току су конкурси за запошљавање машинских инжењера, ЦНЦ оператера, вариоца и бравара - поручио је Ристић.

Нови уговори

Славенко Ристић је рекао да очекује да до почетка идуће године Технички ремонт Братунац склопи нове пословне уговоре.

- Пројекат склапања упаљача за артиљеријске гранате требало би да почнемо реализовати и са Грчком - рекао је Ристић.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и Твитер налогу.

© АД "Глас Српске" Бања Лука, 2018., ISSN 2303-7385, Сва права придржана