Leotar od 0:2 stigao do 4:2

Čedomil Mucović

Trebinje - Iako su već u 26. minutu gubili sa 0:2, fudbaleri Leotara smogli su snage za veliki preokret i u nastavku susreta postigli četiri gola za pobjedu nad GOŠK-om iz Gabele od 4:2.

U prvom poluvremenu viđena je revija promašaja pred golom GOŠK-a, dok su Gabelani iz jedine dvije šanse postigli dva gola.

Poslije prekršaja Srđana Andrića na 22,23 metra od gola Boška Milenkovića, loptu je namjestio Ante Hrkač, šutirao preko živog zida i doveo svoj tim u vođstvo.

U 26. minutu u gužvi u šesnaestercu Zdravko Šaraba je igrao rukom, a sudija Dragan Skakić bez imalo razmišljanja pokazao je na bijelu tačku, sa koje je bio precizan Almir Bekić.

Pet minuta kasnije preokret je najavio Dejan Janković, koji je smanjio na 1:2, a izjednačenje je uslijedilo u 60. minutu.

Sa desne strane centrirao je Borko Novaković, a Aleksandar Vasiljević je glavom pogodio suprotan ugao. U 65. minutu Leotar je poveo.

Gojko Cimirot je dodao za Pavla Sušića, koji izašao sam pred golmana GOŠK-a i rutinski ga matirao.

Konačan rezultat postavio je u 88. minutu Borivoje Filipović, kada je prošao po desnoj strani i poslao loptu ispod nemoćnog Antonija Solde.

- Drago mi je da smo pobijedili GOŠK, pogotovo jer su oni za nas neugodna ekipa, koju nismo do sada savladali ni u prvenstvu ni u prijateljskim utakmicama. Golove smo primili ni iz čega, slobodan udarac i penal, pa smo morali da jurimo rezultat. Postigli smo četiri pogotka, mada smo po šansama koje smo propustili mogli bar još toliko, ali moramo biti zadovoljni jer smo probili tu blokadu. Pokazali smo da se nikada ne predajemo. Nismo bili svježi kao u prethodnim mečevima i ova pauza će nam dobro doći da se malo presaberemo - naglasio je šef stručnog štaba Leotara Vladimir Gaćinović.

LEOTAR 4 (1)

GOŠK 2 (2)

Strijelci: 0:1 Hrkač u 19, 0:2 Bekić iz penala u 26, 1:2 Janković u 31, 2:2 Vasiljević u 60, 3:2 Sušić u 65, 4:2 Filipović u 88. minutu.

Stadion: "Police" u Trebinju.

Gledalaca: 400.

Sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 6.

Žuti kartoni: Šaraba, Goločevac (Leotar), Bekić (GOŠK).

Igrač utakmice: Dejan Janković (Leotar) 7.

LEOTAR: Milenković 6,5, Andrić 6,5, Šaraba 6,5, Radivojević 6,5 (od 88. minuta Ponjević), Janković 7, Sušić 6,5, Vasiljević 6,5, Novaković 6,5, Filipović 6,5, G. Cimirot 6,5 (od 88. minuta Mihojević), Marinković 6,5 (od 62. minuta Goločevac -). Trener: Vladimir Gaćinović.

GOŠK: Soldo 6,5, Žderić 6, Kojić 6, Hrkač 6,5 (od 60. minuta Kvesić 6), Božić 6, Grgić 6, Milinković 6, Dodig 6, Perić 6, Bekić 6 (od 46. minuta Karačić 6), Jelavić 6 (od 72. minuta Jurić). Trener: Ivan Katalinić.