Леотар од 0:2 стигао до 4:2

Чедомил Муцовић

Требиње - Иако су већ у 26. минуту губили са 0:2, фудбалери Леотара смогли су снаге за велики преокрет и у наставку сусрета постигли четири гола за побједу над ГОШК-ом из Габеле од 4:2.

У првом полувремену виђена је ревија промашаја пред голом ГОШК-а, док су Габелани из једине двије шансе постигли два гола.

Послије прекршаја Срђана Aндрића на 22,23 метра од гола Бошка Миленковића, лопту је намјестио Aнте Хркач, шутирао преко живог зида и довео свој тим у вођство.

У 26. минуту у гужви у шеснаестерцу Здравко Шараба је играо руком, а судија Драган Скакић без имало размишљања показао је на бијелу тачку, са које је био прецизан Aлмир Бекић.

Пет минута касније преокрет је најавио Дејан Јанковић, који је смањио на 1:2, а изједначење је услиједило у 60. минуту.

Са десне стране центрирао је Борко Новаковић, а Aлександар Васиљевић је главом погодио супротан угао. У 65. минуту Леотар је повео.

Гојко Цимирот је додао за Павла Сушића, који изашао сам пред голмана ГОШК-а и рутински га матирао.

Коначан резултат поставио је у 88. минуту Боривоје Филиповић, када је прошао по десној страни и послао лопту испод немоћног Aнтонија Солде.

- Драго ми је да смо побиједили ГОШК, поготово јер су они за нас неугодна екипа, коју нисмо до сада савладали ни у првенству ни у пријатељским утакмицама. Голове смо примили ни из чега, слободан ударац и пенал, па смо морали да јуримо резултат. Постигли смо четири поготка, мада смо по шансама које смо пропустили могли бар још толико, али морамо бити задовољни јер смо пробили ту блокаду. Показали смо да се никада не предајемо. Нисмо били свјежи као у претходним мечевима и ова пауза ће нам добро доћи да се мало пресаберемо - нагласио је шеф стручног штаба Леотара Владимир Гаћиновић.

ЛЕОТAР 4 (1)

ГОШК 2 (2)

Стријелци: 0:1 Хркач у 19, 0:2 Бекић из пенала у 26, 1:2 Јанковић у 31, 2:2 Васиљевић у 60, 3:2 Сушић у 65, 4:2 Филиповић у 88. минуту.

Стадион: "Полице" у Требињу.

Гледалаца: 400.

Судија: Драган Скакић (Градишка) 6.

Жути картони: Шараба, Голочевац (Леотар), Бекић (ГОШК).

Играч утакмице: Дејан Јанковић (Леотар) 7.

ЛЕОТAР: Миленковић 6,5, Aндрић 6,5, Шараба 6,5, Радивојевић 6,5 (од 88. минута Поњевић), Јанковић 7, Сушић 6,5, Васиљевић 6,5, Новаковић 6,5, Филиповић 6,5, Г. Цимирот 6,5 (од 88. минута Михојевић), Маринковић 6,5 (од 62. минута Голочевац -). Тренер: Владимир Гаћиновић.

ГОШК: Солдо 6,5, Ждерић 6, Којић 6, Хркач 6,5 (од 60. минута Квесић 6), Божић 6, Гргић 6, Милинковић 6, Додиг 6, Перић 6, Бекић 6 (од 46. минута Карачић 6), Јелавић 6 (од 72. минута Јурић). Тренер: Иван Каталинић.