Prva liga Srpske za rukometaše: Derventa cilja vrh

Darko Dragičević

BANjALUKA - Rukometaši Dervente odlično su otvorili novi šampionat Republike Srpske. Nakon osvojenog boda u Gradišci, savladali su ubjedljivo Bijeljinu 38:27.

Sjajan je na ovom meču bio golman Lazar Bera koji je imao 22 odbrane, dok je u napadu Savić postigao šest, a po pet golova su dali Dragičević, Pejić i Zemunović.

Trener Milorad Bjelošević ističe da je zadovoljan startom sezone.

- Odigrali smo odličan meč i ubjedljivo savladali Bijeljinu. Iskreno, nisam očekivao ovako ubjedljiv trijumf jer nismo dvije i po godine savladali ovog rivala. Ekipa igra sve bolje. Doveli smo nekoliko za ovaj rang veoma kvalitetnih pojačanja. Oni su odlični ne samo kao rukometaši nego i kao ljudi i brzo su se uklopili i vjerujem da ćemo igrati sve bolje. Kvalitetno radimo, to je ono na  čemu su oni insistirali prilikom dolaska, tako da ćemo sigurno dodatno napredovati. Mislim da smo ovim potvrdili svoje ambicije da budemo u vrhu, što je cilj ove sezone. Idemo utakmicu po utakmicu i želimo da svakako napredujemo - istakao je trener Bjelošević.

Rukometaši Mladosti ostvarili su pobjedu protiv podmlađene Hercegovine sa 35:27. Novi tim iz Nevesinja je pružio jak otpor, posebno u prvom dijelu. Kod Mladosti po osam golova dali su Slaven Pejanović i Aleksej Bogdanić, a kod Hercegovine po pet pogodaka postigli su Vojislav Čabrilo, Bojan Stajić i Milan Šarenac. Rezultati 2. kola: Drina - Kotor Varoš 35:35, Mladost - Hercegovina         35:27, Slavija - ORK Kozara 31:28, Kozara (KD) - Teslić 32:22, Derventa - Bijeljina 38:27.

DERVENTA 38 (20)

BIJELjINA 27 (16)

Dvorana: Sportski centar u Derventi, gledalaca: 150, sudije: Vladimir Barać (Gradiška) i Vedran Šatordžija (Banjaluka), delegat: Boško Čađo (Kozarska Dubica), sedmerci: Derventa 4 (3), Bijeljina 6 (3), isključenja: Derventa šest minuta, Bijeljina četiri minuta.

DERVENTA: Živanić 3, Sibinčić 3, Pećić, Zemunović 5, Pejaković 2, Dragičević 5, Drinić, Bera, Kojić, Savić 6, Maksimović 4, Krstajić 3, Pejić 5, Šatara 1, Beganović 1, Kosić. Trener: Milorad Bjelošević.

BIJELjINA: Žuža 3, Kapor, Stevanović 1, Marković 2, Mehmedović, Latinović 6, Ostojić, Grbić 3, Letić, Gavrić, Vejnović 6, Lontoš 2, Marinković 4. Trener: Slaven Lončar.

SLAVIJA 31 (14)

ORK KOZARA (G) 28 (14)

Dvorana: SRC Slavija u Istočnom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Dario Gračanin (Doboj), delegat: Duško Ristanić (Brčko), sedmerci: Slavija 2 (2), ORK Kozara 5 (4), isključenja: Slavija osam minuta, ORK Kozara osam minuta, crveni karton: Saša Gogić (ORK Kozara, 51. minut).

SLAVIJA: Beribaka 8, Kovačević 4, Blagojević 3, Tošić 4, Mirković, Raonić 2, Todorović, Moćić, Šešlija, Birdahić 4, Tešanović 3, Lazarević, Toskić, Tuševljak 1, Pavlović 2, Kosorić. Trener: Boris Tešanović.

ORK KOZARA (G): Štrbac 5, Vojnović, Đurić 3, Matavulj, Grujić, Stančić 4, Gogić 2, Petošević 5, Pejaković, Andžić, Savić 4, Mišanović 5, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

KOZARA (KD) 32 (12)

TESLIĆ 22 (9)

Dvorana: Gradska u Kozarskoj Dubici, gledalaca: 150, sudije: Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), delegat: Bojan Kovačić (Prijedor), sedmerci: Kozara 5 (4), Teslić 2 (1). isključenja: Kozara 10 minuta, Teslić 18 minuta, crveni karton: Amir Došić (Teslić, 31. minut).

KOZARA (KD): Kojanović, Stojanović 4, Stanić, Balaban, Gavrilović 2, Puzavac, Stanić 4, Milanković, Dardić, Tubin 5, Sljepčević 1, Arsenić 7, Maksimović 7, Šuvak, Burazor 1, Šekerac 1, Trener: Nemanja Dmitrović.

TESLIĆ: Spasojević, Okić 1, Isaković 5, Došić 3, Silajdžić, Aleksić 1, Petković 2, Lugonjić, Jovičić 2, Petrović, Nikolić 6, Milanović 2. Trener: Zoran Antešević.

MLADOST 35 (16)

HERCEGOVINA 27 (15)

Dvorana: “Centar” u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (Banjaluka), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: Mladost 5 (3), Hercegovina 3 (2), isključenja: Mladost osam minuta, Hercegovina 12 minuta.

MLADOST: Janjuš 2, Tešić 5, Glumičić, Prestaš 1, Pejanović 8, Kremenović, Bajić 3, Straživuk 2, Vukalo, Bogdanić 8, Vlajić, Ivić, Ševa 5, Vranješ, Vujmilović 1. Trener: Danijel Božić.

HERCEGOVINA: I. Stajić, B. Stajić 5, Šarenac 5, Lizdek 1, Bratić 3, Parović, Vuković, Kovačić 1, Katić 4, Ivanović 3, Čabrilo 5, Avdalović, Kljakić, Đerić. Trener: Vanja Šipovac.

DRINA 35 (21)

KOTOR VAROŠ 35 (17)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 100, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Zvjezdana Nedić (Brčko), sedmerci: Drina 6 (5), Kotor Varoš 5 (5), isključenja: Drina šest minuta, Kotor Varoš 12 minuta.

DRINA: Kulić, Simić, Ložnjaković, Popović 5, Đasurović 8, N. Čamdžić 7, Vidaković, Erkić 1, Lozanović, Banović, Z. Čamdžić 1, Miljanić, Tomić 6, Đorić, Hadžić 7, Stevanović. Trener: Aleksandar Golubović.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Bojić 1, Marković 12, B. Radić 2, Žarić 4, R. Radić 7, Tepić, L. Jovičić 6, Pejaković 1, B. Jovičić 2, Petković. Trener: Damjan Tepić.