Kanađani poveli, pa doživjeli debakl

D.P.

DOHA - U drugom susretu grupe F Hrvatska je savladala Kanadu sa 4:1, iako su već poslije 68 sekundi bili u minusu, pošto je mrežu Dominika Livakovića zatresao fudbaler Bajerna Alfonso Dejvis.

Od tog trenutka izabranici Zlatka Dalića zaigrali su znatno bolje i već do odlaska na odmor su uspjeli da preokrenu rezultat.

Prije toga im je u 26. minutu poništen pogodak Andreja Kramarića pošto se prethodno Mario Livaja nalazio u ofsajdu.

To kao da je bio uvod u dva brza gola. Prvo je u 36. minutu Kramarić pogodio za 2:1, a vođstvo Hrvatskoj osam minuta kasnije donio je Livaja.

U 70. minutu Kramarić se drugi put upisao u strijelce na ovom meču i donio svojoj reprezentaciji prednost od 3:1, a onda je konačan rezultat u četvrtom minutu sudijske nadoknade postavio Lovro Majer.

Poslije ovog trijumfa Hrvatska je pred posljednje kolo prva u u grupi sa 4 boda, koliko ima i Maroko. "Vatreni" u trećoj utakmici igraju protiv Belgije, koja ima 3 boda i biće im dovoljan remi za prolaz u osminu finala.