Srpski reprezentativci vode Torino na vrh Serije A

TORINO - Fudbaleri Torina pobijedili su Veronu u gostima rezultatom 3:1 u okviru 5. kola i zasjeli na vrh Serije A.

Bio je to treći trijumf ekipe srpskih reprezentativaca Vanje Milinković-Savića i Ivana Ilića, ujedno i treći poraz ekipe čije boje brani bivši reprezentativac naše zemlje Darko Lazović.

Upravo je Čačanin bio najzaslužniji za izjednačenje Verone u 12. minutu, uz strelca gola naravno. Precizno je proigrao Kipranina Kastanosa direktno iz kornera, a ovaj je zaista efektnim udarcem savladao Milinković-Savića.

Tako je domaći sastav ekspresno anulirao prednost Torina koju je donio Sanabrija dva minuta ranije.

Taman kada je Verona bila u naletu, Poljak Pavel Davidovič je nespretno udario protivničkog igrača laktom i zaradio direktan crveni karton, čime je dodatno otežao poziciju svom timu za nastavak meča.

Gostima se tada ponovo ukazala prilika da maksimalno pritisnu protivnika i povrate vođstvo.

Nije dugo prošlo, Zapata je bio nemilosrdan pred golom domaćih i vratio prednost na stranu "bikova".

U poluvremenu je Lazović bio žrtva taktike i morao je napolje, ali je odbrana Verone, iako pojačana u defanzivi, i treći put kapitulirala.

Strelac je bio Če Adams nakon hirurški preciznog udarca po zemlji u kontri.

Konačno, Verona je probudila nadu u smiraj meča, igrao se 90+3 minut kada je Moskera matirao srpskog golmana na golu Torina, ali bio je to tek počasni gol za domaće i posljednji trzaj u petak uveče, piše B92.