Remi Meksika i Poljske: Očoa sačuvao bod

M.Z.

DOHA - Golman Meksika Giljermo Očoa najzaslužniji je pojedinac svog tima za osvajanje boda protiv Poljske (0:0) u utakmici prvog kola grupe C.

Iskusni čuvar mreže odbranio je penal najvećoj zvijezdi poljske reprezentacije Robertu Levandovskom u 58. minutu, a to je ujedno bila i najbolja prilika jedne ekipe na meču.

Jedanaesterac  je dosuđen nakon što je sudija pregledao snimak i ustanovio da je Ektor Moreno oborio Levandovskog u međusobnom guranju dok je Poljak išao ka golu Meksika.

Meksiko je bolje otvorio utakmicu i imao više konkretnih prilika u prvom poluvremenu.

Poljska je u drugom poluvremenu igrala agresivnije i imala više izglednijih šansi.

Do kraja utakmice nije bilo golova.

U drugom meču prvog kola grupe C, Saudijska Arabija je danas pobedila Argentinu 2:1.

Drugo kolo u grupi C na programu je 26. novembra kad igraju Poljska-Argentina i Meksiko-Saudijska Arabija.