Preokret na "Lusailu", sjajan gol za vođstvo Saudijske Arabije protiv Argentine

G.S.

DOHA – U toku je prvi meč trećeg dana Svjetskog prvenstva u fudbalu koji se igra u Kataru - u grupi C igraju Argentina-Saudijska Arabija.

Na kraju prvog poluvremena vodi Argentina sa 1:0 golom Mesija iz penala u desetoj minuti.

Fudbaleri Saudijske Arabije izjednačili su u 48. minuti, da vi poveli sjajanim golom Al-Davsarija u 58. minuti.

Glavni sudija meča Slavko Vinčić poništio je Argenticima tri gola.

Lionel Mesi, koji  igra svoje posljednje Svetsko prvenstvo, postigao je gol iz penala već u 10. minutu.

"Gaučosi" su apsolutni favoriti protiv azijske selekcije.

Meč se igra na stadionu Lusail, koji prima 80.000 gledalaca.

Na tom stadionu će se odigrati i meč koji svi u Srbiji čekamo, duel "orlova" i Brazila.

Sastav Saudijske Arabije Al Ovais - Abdulhamid, Al-Tambakti, Al-Boleai, Al-Šahrani - Albirakan, Al-Davsari, Al-Faraj, Kano, Malki - Šehri Rezerve: Al Abed, Al Amri, Al Aćidi, Al Breik, N. Al Davsari, Al Ganam, Al Hasan, Al Nadžei, Al Obud, Al Rubaje, Asiri, Bahebri, Madu, Otajf.

Sastav Argentine E. Martinez - Taljafiko, Otamendi, Romero, Molina - Paredes, Gomez, De Paul - Di Maria, Mesi, La. Martinez Rezerve: Akunja, Almada, Alvarez, Armani, Korea, Dibala, Fernandez, Fojt, Mekalister, Li. Martinez, Montijel, Palasios, Pesela, Rodrigez, Rulji.