Belgija pred Katar poražena od Egipta

Sportklub

Fudbalska reprezentacija Belgije porazom je završila pripreme za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Bolji od belgijskih Crvenih đavola bili su fudbaleri Egipta.

Prijateljski meč ove dve selekcije odigran je u Kuvajtu, a egipatski Faraoni pobijedili su sa 2:1.

Afrička reprezentacija vodila je sa 2:0, da bi Beglijanci tek u finišu meča stigli do pogotka. Mostafa Mohamed je u u 33. minutu savladao Kurtou i doveo Egipat u vođstvo. Na 2:0 povisio je na startu drugog poluvremena Trezege na asistenciju Mohameda Salaha. Konačna rezultat postavio je u 76. minutu Ikoma-Lois Openda nakon akcije sa Janikom Karaskom.

Ovo je bila generalna proba za Belgiju pred početak Svetskog prvenstva. Rezultatski svakako neuspešna. Selektor Belgije Španac Roberto Martinez isprobao je 17 igrača.

Belgija će u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva 2022. igrati protiv Hrvatske, Kanade i Maroka.