Pronađeno tijelo, policija utvrđuje da li je Ana Volš

G.S.
Pronađeno tijelo, policija utvrđuje da li je Ana Volš

Policijska uprava Hartforda reagovala je po prijavi da je u centru za reciklažu pronađeno tijelo ženske osobe, piše Boston.

Tokom istrage koja je odmah pokrenuta biće utvrđen identitet osobe. Još uvijek nema potvrde da je riječ o nestaloj Ani Volš, ali nije ni isključena mogućnost da se radi o njoj.

Podsjećamo, nestanak Beograđanke Ane Volš kojoj se 1. janura gubi svaki trag prijavile su kolege 4. januara, dok je njen suprug Brajan 8. janura uhapšen.

On je optužen za ubistvo supruge.

Nedić: Posredni dokazi protiv Brajan Volša su veoma jaki

Beogradski advokat Blažo Nedić izjavio je da su posredni dokazi protiv Brajana Volša, optuženog za ubistvo Beograđanke Ane Volš, koja je nestala u SAD, veoma jaki i da ih ima mnogo, kao i da bi u nekom narednom periodu moglo doći do pregovora između tužilaštva i odbrane o eventualnom priznanju krivice odnosno krivičnog djela.

On je za Tanjug naveo da je '' interesantno'' da u trenutku kada je tužilaštvo podiglo optužnicu za ubistvo, nije objelodanjeno koje nove dokaze su oni pronašli. '

'Čuli smo da su pronašli dokaze koji se odnose na delimičnu DNK analizu koja je potvrdila prisustvo elemenata iz krvi i Brajana Volša i Ane Volš na nekim njihovim ličnim predmetima, kao i detalje internet pretrage koje je Brajan Volš radio sa telefona svoga sina u danima oko nestanka Ane Volš'', rekao je Nedić.

Nedić je dodao da prema nekim standardima države Masačusets gdje se suđenje održava, postoji niz otežavajućih okolnosti za tužilaštvo.

''Otežavajuće je za tužilaštvo to što nema ni tela, ni, nažalost, delova tela, u ovim navodno stravičnim okolnostima koje su opisane, niti ima predmeta izvršenja, odnosno, do sada nismo čuli dokaz šta je od tih navodno nađenih predmeta, testere, navodno nađene nekakve male sekire, šta bi od toga mogao biti predmet izvršenja krivičnog dela'', kaže Nedić.

On je rekao da ti posredni dokazi, međutim, imaju jaku indiciju.

Odgovarajući na pitanje za šta se konkretno Brajan Volš tereti, Nedić je ocijenio da zakon savezne države Masačusets poznaje ubistvo prvog i drugog stepena.

''Za ubistvo prvog stepena u Masačusetsu maksimalna kazna je doživotni zatvor, i to je bez mogućnosti otpusta posle nekog vremena, u slučaju drugog stepena, takođe je maksimalna kazna doživotni zatvor, ali postoji mogućnost uslovnog otpusta. U toj državi nema smrtne kazne'', kaže Nedić.

Advokat je naveo da će Volš biti zadržan u pritvoru bez mogućnosti da bude privremeno pušten na slobodu, ili da se brani sa slobode, kao i da nije određena kuacija, što predstavlja uobičajenu praksu za tako teška krivična djela u toj državi.

''Ono što je interesantno je da bi možda u nekom narednom periodu moglo doći do nekih pregovora između tužilaštva i odbrane o eventualnom priznanju krivice odnosno krivičnog dela'', ocijenio je Nedić.

Na konstataciju novinara da je javnost nekako već donijela presudu, advokat je ocijenio da koliko god da je javnost ubijeđena i medijski napisi ukazivali na njegovu krivicu, američki sud ima veoma visok standard dokazivanja koje tužilaštvo mora da dostigne.

''Brajan Volš i njegov pravni tim ne moraju da dokazuju ništa, već samo da na neki način kvare i sabotiraju slučaj tužilaštva. Tužilaštvo sve mora da dokaže, ubedi porotu, koja na kraju procesa treba da donese odluku ''kriv je'' ili ''nije kriv''. Ako odluka bude da je kriv, sudija će naknadno izreći sankciju'', rekao je on.

Upitan koliko na osnovu ranijih iskustava ovi procijesi mogu da potraju, on je istakao da suđenje može da započne najkasnije 12 mjeseci nakon prvog izjašnjavanja.

''U izuzetnim okolnosima i uz njegovu saglasnost, početak suđenja se može odložiti za još 30 dana. Dakle, najkasnije sledeće godine u ovo vreme suđenje može da počne, a koliko će da traje zavisi od kompleksnosti slučaja, a suđenje prema praksi može da traje od dva meseca do dve godine u kontinuitetu'', dodao je advokat Nedić.  

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i Twitter nalogu.

© AD "Glas Srpske" Banja Luka, 2018., ISSN 2303-7385, Sva prava pridržana