Рикардо одвео Партизан у осмину финала Лиге конференција

Танјуг

БЕОГРАД - Фудбалери Партизана пласирали су се у осмину финала Лиге конференција, пошто су вечерас су реванш мечу шеснаестине финала овог такмичења побједили чешку Спарту 2:1 (2:0).

Пред око 16.000 навијача на стадиону у Хумској, изабраници Александра Станојевића одбранили си су минималну побједу из Прага и укупним резултатом 3:1 прошли у осмину финала ЛК.

Двоструки стријеалц за црно-бијеле био је Рикардо Гомеш у 6. и 24. минуту, да би у 66. минуту добио други жути, односно црвени картон због симулирања.

Партизан је био бољи ривал, имао је неколико добрих шанси да поново затресе мрежу, а у других 45 минута Спарта је била конкретније и на крају је 85. минуту успјела да дође до гола када са Адам Хложек уписао у стријелце.

Жреб за осмину финала Лиге конференција на програму је сутра од 13 сати.