Игокеа одбранила пехар Купа

М. З.

БАЊАЛУКА - Кошаркаши Игокее м:тел одбранили су Куп БиХ након што су у финалном сусрету надиграли Широки резултатом 93:66.

Екипа из Александровца највише је показала на завршном турниру играном у Бањалуци. Прво је у полуфиналу савладала Слободу са 88:78, док је српско финале онемогућио Широки који је побиједио Борца са 88:72.

Само у првој четвртини Широкобријежани су пружали квалитетан отпор, а водили су једним дијелом овог периода.

Дјеловало је да се Игокеа загријавала у првих десет минута јер је у другом периоду заиграла много боље, док је питање побједника ријешила у трећој четвртини када је повела са 23 поена разлике (68:45), а у посљедњем имала и више од 30 поена предности притив некада љутог ривала.

У побједничком тиму сви играчи су уписали међу стријелце, предњачио је Далибор Илић са 15 поена, Антабија Волер и Никола Танасковић убацили су по 14, а Дарко Талић 12.