Реми Мексика и Пољске: Очоа сачувао бод

М.З.

ДОХА - Голман Мексика Гиљермо Очоа најзаслужнији је појединац свог тима за освајање бода против Пољске (0:0) у утакмици првог кола групе Ц.

Искусни чувар мреже одбранио је пенал највећој звијезди пољске репрезентације Роберту Левандовском у 58. минуту, а то је уједно била и најбоља прилика једне екипе на мечу.

Једанаестерац  је досуђен након што је судија прегледао снимак и установио да је Ектор Морено оборио Левандовског у међусобном гурању док је Пољак ишао ка голу Мексика.

Мексико је боље отворио утакмицу и имао више конкретних прилика у првом полувремену.

Пољска је у другом полувремену играла агресивније и имала више изгледнијих шанси.

До краја утакмице није било голова.

У другом мечу првог кола групе Ц, Саудијска Арабија је данас победила Аргентину 2:1.

Друго коло у групи Ц на програму је 26. новембра кад играју Пољска-Аргентина и Мексико-Саудијска Арабија.