Преокрет на "Лусаилу", сјајан гол за вођство Саудијске Арабије против Аргентине

Г.С.

ДОХА – У току је први меч трећег дана Свјетског првенства у фудбалу који се игра у Катару - у групи Ц играју Аргентина-Саудијска Арабија.

На крају првог полувремена води Аргентина са 1:0 голом Месија из пенала у десетој минути.

Фудбалери Саудијске Арабије изједначили су у 48. минути, да ви повели сјајаним голом Ал-Давсарија у 58. минути.

Главни судија меча Славко Винчић поништио је Аргентицима три гола.

Лионел Меси, који  игра своје посљедње Светско првенство, постигао је гол из пенала већ у 10. минуту.

"Гаучоси" су апсолутни фаворити против азијске селекције.

Меч се игра на стадиону Лусаил, који прима 80.000 гледалаца.

На том стадиону ће се одиграти и меч који сви у Србији чекамо, дуел "орлова" и Бразила.

Састав Саудијске Арабије Ал Оваис - Абдулхамид, Ал-Тамбакти, Ал-Болеаи, Ал-Шахрани - Албиракан, Ал-Давсари, Ал-Фарај, Кано, Малки - Шехри Резерве: Ал Абед, Ал Амри, Ал Аћиди, Ал Бреик, Н. Ал Давсари, Ал Ганам, Ал Хасан, Ал Наџеи, Ал Обуд, Ал Рубаје, Асири, Бахебри, Маду, Отајф.

Састав Аргентине Е. Мартинез - Таљафико, Отаменди, Ромеро, Молина - Паредес, Гомез, Де Паул - Ди Мариа, Меси, Ла. Мартинез Резерве: Акуња, Алмада, Алварез, Армани, Кореа, Дибала, Фернандез, Фојт, Мекалистер, Ли. Мартинез, Монтијел, Паласиос, Песела, Родригез, Руљи.