Канађани повели, па доживјели дебакл

Д.П.

ДОХА - У другом сусрету групе Ф Хрватска је савладала Канаду са 4:1, иако су већ послије 68 секунди били у минусу, пошто је мрежу Доминика Ливаковића затресао фудбалер Бајерна Алфонсо Дејвис.

Од тог тренутка изабраници Златка Далића заиграли су знатно боље и већ до одласка на одмор су успјели да преокрену резултат.

Прије тога им је у 26. минуту поништен погодак Андреја Крамарића пошто се претходно Марио Ливаја налазио у офсајду.

То као да је био увод у два брза гола. Прво је у 36. минуту Крамарић погодио за 2:1, а вођство Хрватској осам минута касније донио је Ливаја.

У 70. минуту Крамарић се други пут уписао у стријелце на овом мечу и донио својој репрезентацији предност од 3:1, а онда је коначан резултат у четвртом минуту судијске надокнаде поставио Ловро Мајер.

Послије овог тријумфа Хрватска је пред посљедње коло прва у у групи са 4 бода, колико има и Мароко. "Ватрени" у трећој утакмици играју против Белгије, која има 3 бода и биће им довољан реми за пролаз у осмину финала.