"Фурија" фуриозна, нек се тресу Нијемци

Д.Р.

ДОХА - Најубједљивију побједу у досадашњем дијелу првенства уписали су фудбалери Шпаније који су са 7:0 савладали Костарику.

"Фурија" јер фуриозно отворила Мундијал, не дозволивши луксуз који су себи допустили Нијемци и два дана раније Аргентинци.

Екипа Луиса Енрикеа на вријеме је "отворила" ривала пошто је Дани Олмо савалдао Кејлора Наваса већ у 11. минуту.

За разлику од "панцера" ту није стала већ је до полувремена на семафору писало 3:0, а предност су увећали Марко Асенсио и Феран Торес.

Послије девет минута игре у наставку нападач Барселоне постигао је други гол и разријешио све дилеме ако их је уопште било.

Најљепши тренутак меча десио се у 74. минуту када је Гави на убацивање Алвара Морате ухватио волеј и погодио гол "тикоса" уз помоћ стативе.

На 6:0 повисио је Карлос Солер у 90. минуту, а агонију Костариканаца заокружио Мората.

За разлику од Нијемаца, Шпанци сада спокојно чекају велики дерби групе Е који је на програму у недјељу када ће се састати Јапан и Костарика.