Srbi poslali Ajntraht u osminu finala, Dinamo pregazio Plzenj

Agencije

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su sa 4:1 pobjedili Šahtjor iz Donjecka.

Njemački sastav slavio je ukupnim rezultatom 6:3, a strelac u trijumfu pred domaćom publikom bio je reprezentativac Srbije Luka Jović.

Nekadašnji igrač Crvene zvezde načeo je mrežu gostiju iz Ukrajine u 23. minutu. Da Kosta je poslao odličnu loptu ka Joviću koji je snažnim udarcem savladao Pjatova.

Do poluvremena Ajntraht je uspio da duplira prednost, pošto je Sebastijan Haler sa bijele tačke povisio na 2:0.

Šahtjor je u nastavku uspio da se vrati i unese dramu u meč, tako što je Moraeš u 64. minutu smanjio na 2:1. Još jedan gol i Šahtjor bi imao produžetak. Međutim, to se nije desilo jer je Haler drugim pogotkom na meču otklonio bilo kakvu sumnju. Nemac je u 80. minutu na asistenciju Filipa Kostića pogodio za 3:1. Tu nije bio kraj golovima. Pobedu Ajntrahta potvrdio je Ante Rebić, koji je na dodavanje Mijata Gaćinovića postavio konačnih 4:1.

Plasman u narednu fazu obezbjedili su fudbaleri Dinama iz Zagreba, koji su pred svojom publikom savladali Vikotriju Plzenj sa 3:0. Ukupnim rezultatom na kraju bilo je 4:2 jer je klub iz Češke slavio u prvom susretu sa 2:1.

Strelci za klub iz Zagreba bili su Orsić u 15, Dilaver u 34 i Petković u 73. minutu. Dinamo je ostvario veliki rezultat i igraće u osmini finala Lige Evrope.

je riječ o ostalim mečevima, Arsenal je eliminisao BATE, nakon što su u prvom meču poraženi sa 1:0, sada su na Emirejtsu slavili sa ubjedljivih 3:0. Salcburg je eliminisao Klub Briž, Zenit se plasirao dalje pobjedom nad Fenerbahčeom 3:1, a dalje su prošli i Viljareal, Valensija i Napoli.

Liga Evrope, 1/16 finala (prvi mečevi): Valensija – Seltik 1:0 (2:0) Gameiro 70, Salcburg – Klub Briž 4:0 (1:2) Šlager 17, Daka 29, Daka 43, Dabur 90+4 Zenit – Fenerbahče 3:1 (0:1) Ozdoev 4, Azmun 37, 76 - Topal 46, Dinamo Zagreb – Plzenj 3:0 (1:2) Orsić 15, Dilaver 34, Petković 73, Ajntraht – Šahtjor 4:1 (2:2) Jović 23, Haler 26p, Haler 80, Rebić 88 - Moraeš 64, Viljareal – Sporting 1:1 (1:0) Fornals 80 - Fernandes 45+1, Napoli – Virih 2:0 (3:1) Verdi 43, Ounas 76, Arsenal – BATE 3:0 (0:1) Volkov 4ag, Mustafi 39, Sokratis 60, 21.00 Benfika – Galatasaraj (2:1) 21.00 Leverkuzen – Krasnodar (0:0) 21.00 Dinamo Kijev – Olimpijakos (2:2) 21.00 Inter – Rapid Beč (1:0) 21.00 Betis – Ren (3:3) 21.00 Genk – Slavija Prag (0:0) 21.00 Čelsi – Malme (2:1)

srijeda: Sevilja – Lacio 2:0 (1:0) – uk: 3:0 Ben Jeder 20, Sarabia 78

** klikom na strelca možete pogledati gol.