Скандал у Лиги нација: Обећао два пенала, свирао један

РТРС

Скандал тресе УЕФА због румунског судије Ишвана Ковача који је дијелио правду у кључном мечу Групе 2 Лиге Б између Турске и Шведске.

Шведска је побиједила у Коњи 1:0, голом Андреаса Гранквиста из пенала у 71. минуту, што је послало Турску у Лигу Ц.

Буру је послије меча подигла изјава нападача Шведске Маркуса Берга који је открио да му је судија “обећао” да ће му досудити два пенала, ако утврди да га је оштети за једанаестерац у првом полувремену.

“На полувремену сам отишао до судије да се расправим због пенала за који мислим да је требало да досуди. Сједили смо у свлачионици и дао му своје мишљење, а он ми је обећао да ће погледати снимак и ако види да је погријешио да ће ми свирати два пенала у другом полуврмену”, рекао је Берг.

Ковач је донекле “испунио обећање” и свирао пенал 20 минута прије краја, пенал који је ријешио меч и послао Турску у нижи ранг Лиге нација.

С друге стране, Шведска је овом побједом остала у игри за прво мјесто и пласман у Лигу А, али мора у уторак да побједи Русију на свом терену у Стокхолму.

Турски медији преносе да ФС Турске разматра да се званично жали на резултат утакмице.