Real dominirao u prvom, Barselona u drugom – odluka pada u Madridu

Fudbaleri Barselona i Real Madrida odigrali su neriješeno 1:1, u prvom meču polufinalu Kupa kralja.

Gosti iz Madrida dominirali su u prvom poluvremenu, dok je drugi period igre pripao katalonskom gigantu.

“Kraljevski” klub poveo je već u šestom minutu preko Lukasa Vaskesa, potom je nastavio da stvara šanse, ali kako nije uspio da postigne gol kazna je ubrzo stigla.

Malkom je otpuno iskoristio šansu koja mu se ukazala i u 58. minutu postigao je gol za izjednačenje. Brazilac se našao u startnoj postavi, jer je Mesi bio na klupi zbog manje povrede, i odigrao je sjajan meč.

El klasiko uopšte nije razočarao, pogotovo u prvih 45 minuta kada je “pucalo” na obije strane. Prilike su se stvarale kao od šale i pravo je čudo što smo vidjeli samo jedan gol.

Ako se gleda tempo meča drugo poluvrijeme bilo je dosta slabije. Real je dosta kalkulisao i to im se obilo o glavu jer je Malkom poravnao rezultat. Pokušao je Solari izmjenama, ali do kraja meča nismo vidjeli više golova.

Revanš utakmica igra se 27. februara, dok se u drugom polufinalu sastaju Betis i Valensija.