Перница срушио Динамо, Костић стријелац у ремију Ајнтрахта

Фудбалери Динама из Загреба поражени су на гостовању од Викторије Плзењ са 2:1, у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе.

Гости су одиграли два различита полувремена, пошто су у првом били веома добри, односно у другом очајни.

Динамо је послије 45 минута игре водио са 1:0 голом младог Данија Олма и све је ишло у добром смјеру. Међутим, дошло је до опуштања и екипа из Чешке знала је то како да искористи.

Јунак Викторије био је Лудек Перница који је постигао два гола, чиме је донио велики тријумф чешкој екипи. Штопер Плзења прво је изједначио резултат у 54. минуту, а потом је у 83. погодио за велико славље домаћег тима. Клуб из Загреба до краја меча није успио да се опорави и са негативним резултатом се враћа у престоницу Хрватске.

Фудбалери Ајнтрахта из Франкфурта одиграли су неријешено 2:2 на гостовању против Шахтјора из Доњецка. Иако су играли против тешког ривала утисак је да су могли да извуку доста бољи резултат, пошто је Шахтјор од 11. минут имао играча мање.

Међутим, Франкфурт је два пута водио, али у оба случаја испуштао предност. Хинтерегер је у седмом минуту постигао гол за 1:0, а потом је Марлос изједначио у десетом. Са тим резултатом отишло се на паузу.

Сјајно је Ајнтрахт кренуо друго полувријеме, Јовић је послао одличну лопту ка Костићу који ју је лако прослиједио у мрежу. Имали су гости све у својим рукама, вођство и играча више, међутим нису издржали. Таисон је у 67. минуту изједначио и поставио тако коначан резултат. Када је ријеч о осталим утакмицама,

Клуб Бриж је послије преокрета побједио Салцбург (2:1), Челси је славио против Малмеа са 2:1, Виљареал је славио на гостовању против Спортинга из Лисабона, док је Наполи савладао Цирих са 3:1.

Лига Европе, 1/16 финала

Селтик – Валенсија 0:2 (0:1) Черишев 42, Собрино 49,

Клуб Бриж – Салцбург 2:1 (0:1) Весли 81, Денсвил 65 - Јанузовић 18,

Малме – Челси 1:2 (0:1) Кристиансен 79 - Баркли 30, Жиру 58,

Плзењ – Динамо Загреб 2:1 (0:1) Перница 54, 83 - Олмо 41,

Шахтјор – Ајнтрахт 2:2 (1:1) Таисон 67,Марлос 9, Степаненко црвени 11 - Хинтерегер 7, Костић 50,

Рапид Беч Интер 0:1 (0:1) Мартинес 39п

Рен Бетис 3:3 (3:1) Уну 2, Гарсија 11аг, Бен Арфа 45+3п - Ло Селсо 32, Сиднеи 62, Лаинес 90

Славија Праг – Генк 0:0 (0:0)