Liverpul eliminisao Bajern, Mesi pregazio Lion

Fudbaleri Liverpula plasirali su u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su ukupnim rezultatom 3:1 eliminisali minhenski Bajern.

Izabranici Jirgena Klopa pobjedili su Bavarce na njihovom terenu sa 3:1 i potpuno zasluženo su prošli u narednu fazu takmičenja.

Golove za “Redse” postigli su Sadio Mane u 26. i 84. minutu, i Virdžil Van Dajk u 68, dok je Bajern do pogotka došao zahvaljujući autogolu Džoela Matipa u 39.

Fudbaleri Barselone očekivano su savladali Lion 5:1 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Opet je blistao Lionel Mesi koji je bio dvostruki strijelac i dvostruki asistent na Kamp Nou.

Barsa je krenula silovito i već na poluvremenu stekla osetnu prednost, u režiji Južnoamerikanaca.

Katalonci su poveli u 18. minutu maestralnim pogotkom Mesija sa 11 metara, nakon što je Denajer oborio Suaresa.

Desetak minuta kasnije Suares sjajno reaguje nakon dodavanja Rakitića, vara defanzivce Liona i golmana Lopeša, te servira Kutinju zicer koji ovaj ne propušta.

Lion kreće ofanzivno u drugom poluvremenu, pritiska odbranu Barselone i to se isplatilo gostima.

Pola sata prije kraja poslije jednog prekida i gužve u petercu, Luka Tusar trese mrežu Barselone i vraća neizvjesnost u meč.

Francuzi koriste momentum i vrše žestok pritisak na odbranu Barse, ali ne uspijevaju konkretno da zaprijete Ter Štegenu.

Nakon što su se oporavili od šoka, Katalonci pojačavaju ritam i u režiji Mesija nokautiraju Francuze u posljednjih 12 minuta.

Prvo je Mesi promešao odbranu Liona i drugim golom “ovjerio” pobjedu, a potom je u kontranapadima poslao dvije sjajne asistencije za Đerara Pikea i Osmana Dembelea za konačnih 5:1.

Ponovila se istorija jer je Lion i prije deset godina u istoj fazi LŠ nakon remija u prvom meču kod kuće primio pet golova na Kamp Nou (5:2).

U četvrtfinale LŠ se plasirao i Liverpul velikom pobedom u Minhenu. Žreb parova je u petak u podne u Nionu.