Juve slavio na Old Trafordu, Real jedva protiv Plzenjam

Fudbaleri Juventusa, Reala, Mančester sitija, Rome i Ajaksa ostvarili su pobjede u trećem kolu Lige šampiona.

U derbiju večeri Juventus je na povratku Kristijana Ronalda na Old Traford savladao Mančester junajted 1:0, golom Paula Dibale.

Real je poslije dosta muke pobjedio Viktoriju Plzenj 2:1, ali je ispraćen zvižducima sa tribina Santjago Bernabeua.

Ajaks je golom u 92. minutu zabilježio ogromnu pobedu nad Benfikom, dok su ubjedljivi bili Mančester siti protiv Šahtjora i Roma protiv CSKA sa po 3:0.

Meč večeri ipak je odigran na Rajn-Nekar Areni gdje su Hofenhajm i Olimpik Lion poslije dva preokreta remizirali 3:3.

Mazraui junak Amsterdama u 92. minutu

Nakon što je Bajern slavio u Atini, Ajaks i Benfika su igrali bitan meč u Amsterdamu.

Ulog je bio veliki što je i uticalo na opreznu igru dva tima, ali se nisu libili da zaprete golu rivala.

Tokom 90 minuta vidjeli smo 32 šuta, a posebno su raspoloženi bili "kopljanici" koji su "odapeli" deset puta ka golo Portugalaca.

Međutim, gosti su odolijevali i stigli na korak od velikog boda, ali nisu izdržali do kraja.

U 92. minutu nakon nekoliko odbitaka šut Nusaira Mazrauija sa ivice kaznenog prostora pogađa jednog igrača Benfike i vara golmana, za veliko slavlje Ajaksa.

Ajaks se tako zadržao na deobi prvog mjesta u grupi sa Bajernom, te stekao četiri boda više od Benfike, uoči gostovanja u Lisabonu.

Grupa E:
Ajaks – Benfika 1:0 (0:0)
Mazraui 90+2
AEK – Bajern 0:2 (0:0)

Spektakl sa šest golova po mjeri Sitija

Meč večeri odigran je na Rajn-Nekar areni gdje su poslije dva preokreta Hofenhajm i Lion remizirali u goleadi.

Goleadu je otvorio Traore koji je iskoristio kiks kapitena domaćeg tima Vojta i donio vođstvo Lionu u 27. minutu.

Pet minuta kasnije Kramarić poravnava, a isti igrač preokreće na 2:1 u drugom minutu drugog poluvremena.

Pola sata prije kraja Ndonbelu donosi novo izjednačenje rezultata, da bi osam minuta kasnije sjajni Depaj pogodio za drugi preokret.

U nadoknadi vremena Vojt promašuje zicer, ali samo minut kasnije Žeolinton iz sumnjive situacije donosi bod Hofenhajmu.

Ovaj remi iskoristio je Mančester siti ubjedljivom pobedom u Harkovu nad Šahtjorom. "Građani" su od starta "gazili" domaćina i poveli preko Davida Silve u 30. minutu.

Meč je bio riješen samo pet minuta kasnije golom Laporta poslije kornera, da bi tačku stavio sjajni Bernardo Silva 20 minuta prije kraja.

Siti je preuzeo vođstvo uoči duel sa Šahtjorom u Mančesteru.

Grupa F:
Hofenhajm – Lion 3:3 (1:1)
Kramarić 33, 47, Žeolinton 90+2 – Traore 27, Ndombelu 59, Depaj 67
Šahtjor – M. Siti 0:3 (0:2)
Silva 30, Laport 35, B. Silva 71

Maestralni Džeko, užasni Real

Očekivala se lagana i ubedljiva pobjeda bitna za rast samopouzdanja, ali je trijumf nad Viktorijom samo potvrdio očajnu situaciju u kojoj je Real.

Sjajno je krenulo, Karim Benzema je već u 11. minutu zatresao mrežu Čeha i okončao svoj post koji je trajao osam utakmica.

Međutim, brzo je Real pogubio konce i počeo da liči na tim koji se muči već nedjeljama, a to je nejaka Viktorija koristila i opasnim kontrama prijetila Navasu.

Da je bio u pitanju bar malo kvalitetniji tim, nema sumnje da bi Real primio nekoliko golova, ali je imao i dosta sreće.

Ipak, u 55. minutu Marselo posle sjajne asistencije Bejla donosi 2:0 i najavljuje miran kraj susreta. Međutim, to se nije desilo.

Viktorija je nastavila da prijeti i 11 minuta prije kraja zasluženo stigla do gola preko Hrosovskog.

Real je kontrolisao meč do završnice kada se povredio Marselo pa je domaćin ostao sa desetoricom, jer je Lopetegi iskoristio sve izmjene.

Ipak, prvak Evrope odolijeva i stiže do druge pobjede u grupi.

Isti učinak ima i Roma nakon laganih 3:0 nad CSKA. Blistao je Edin Džeko sa dva gola poslije sjajnih akcija saigrača, a revanširao im se asistencijom, tačnije Džengizu Underu.

Grupa G:
Roma – CSKA 3:0 (2:0)
Džeko 30, 43, Under 50
Real – Viktorija 2:1 (1:0)
Benzema 11, Marselo 55 – Hrosovski 79

Murinju se trese klupa

Derbi večeri nije opravdao očekivanja, ali je donio uzbudljiv meč na Old Trafordu.

Od starta susreta bilo je jasno da će Juventus da vodi glavnu riječ, a nakon apsolutne kontrole u prvih 15 minuta, u 17. stiže i do vođstva.

Ronaldo je probio po desnoj strani i ubacio loptu u peterac, Smoling interveniše ispred Kvadrada, ali se lopta dobija do Dibale koji lako matira De Heu.

Uslijedila je dominacija "Stare dame" i nemoć Junajteda koji je u igri održavao sjajni golman David de Hea.

Skinuo je nekoliko lopti igračima Juventusa, a posebno se istakao sredinom drugog poluvremena impresivnom paradom nakon snažnog šuta Ronalda u desne rašlje.

Desetak minuta prije kraja Pol Pogba zamalo poravnava, ali nije imao sreće, pogodio je stativu. Juventus do kraja odolijeva i odnosi sva tri boda sa Old Traforda.

Na sreću Junajteda u drugom meču grupe bilo je nerešeno, pa su "Đavoli" i dalje u dobroj poziciji u borbi za osminu finala.