Фетел побједио у Бахреину испред Ботаса и Хамилтона

Tanjug

Бахреин - Возач Ферарија Немац Себастијан Фетел побједио је данас на трци Формуле један за Велику награду Бахреина.

Фетелу, који је кренуо са пол позиције, ово је други тријумф у сезони, пошто је славио и на премијери у Мелбурну.

Друго мјесто освојио је Финац из Мерцедеса Валтери Ботас, док је трећи кроз циљ прошао актуелни свјетски шампион Британац Луис Хамилтон, такође из Мерцедеса.

Трку је обиљежио мали инцидент у којем је други возач Ферарија, Финац Кими Раиконен, приликом изласка из бокса због промјене гума, ударио болидом једног од механичара и морао је да одустане.

Још у почетним круговима трке одустао је двојац Ред Була Макс Ферштапен - Данијел Рикардо, а бодове су освојили још Пјер Гасли, Кевин Магнусен, Нико Хулкенберг, Фернандо Алонсо, Штофел Вандорн, Маркус Ериксон и Естебан Окон.

Фетел води у генералном поретку са максималних 50 бодова, испред Хамилтона са 33 и Ботаса са 22 бода.

Наредна трка вози се за седам дана у Шангају, за Велику награду Кине.