A kažu da je 2:0 najopasniji rezultat: Vodili 7:2 28 minuta prije kraja, pa izgubili

klix.ba

Koliko puta ste čuli fudbalske trenere i analitičare da kažu poznatu floskulu "2:0 je najopasniji rezultat"?

Ta izlizana rečenica je totalno besmislena jer - ko bi odbio voditi 2:0? Kao, ako se primi gol za 2:1, onda će vam kola krenuti totalno nizbrdo i imate velike šanse i izgubiti...

No, nakon sinoćnjeg susreta engleskog omladinskog FA Kupa možda će poznata glupa rečenica dobiti novu verziju.

Fudbaleri Nineton Boruga su dočekali Halesoven Taun, a 28 minuta prije kraja su vodili sa čak 7:2. Svih 83 sretnika koja su došla na tribine stadiona u Ninetonu su već počeli slaviti ubjedljivu pobjedu svoje ekipe, no onda se desilo čudo.

Gosti su u periodu od 62. do 80. minute postigli četiri pogotka i stigli do zaostatka 7:6, no u 85. minuti domaćin je otišao na dva pogotka razlike (8:6). Ipak, do kraja susreta gosti su postigli tri pogotka i stigli do nevjerovane pobjede rezultatom 9:8.