Звијезда пости и послије 11. меча

Душан Репија

Угљевик - Бијељински дерби између Звијезде 09 и Радника завршен је без голова - 0:0, па је екипа из етно-села Станишићи и послије 11. кола Премијер лиге остала једина која није уписала побједу.

Најављивали су и надали се момци Дарка Несторовића да би могли доћи до првенца, али нису успјели озбиљније да запријете голу Младена Лучића. Утакмица је била поприлично незанимљива у првих 45 минута, док је у другом дијелу мало појачан темпо. Резервиста домаћих Миљан Говедарица је погодио стативу, Ермин Хусеинбашић имао солидну прилику, али је Радник успио да се одбрани.

Крупа је доживјела пораз од Тузла ситија (1:2) и продужила низ на пет мечева без славља, од којих су три играчи напустили погнуте главе. Бивши стратег Крупе Слободан Старчевић надмудрио је свог насљедника Бранислава Крунића, па је нови премијерлигаш побјегао из опасне зоне. Голове за домаће, који су имали много више од игре до 60. минута, постигли су Војо Убипарип и Будимир Шарчевић. Гости су се пробудили у посљедњој трећини меча, па се новајлија Бојан Голубовић уписао у стријелце. Претходно је пропустио одличну шансу када је промашио празан гол домаћих. До краја меча запријетили су Саша Никодијевић и Иван Црнкић, али је резултат остао непромијењен. ГОШК и Челик одиграли су меч за заборав који је завршен без погодака. Остали мечеви 11. кола играни су синоћ, а састали су се: Зрињски - Младост, Сарајево - Широки Бријег и Жељезничар - Слобода.