Рукометаши Борца освојили трофеј Купа БиХ

Д. Репија

Рукометаши Борац м:тела одбранили су трофеј Купа БиХ освојен прошле године, јер су у реваншу одиграли 21:21 са Извиђачем.

Бањалучанима је ово седми трофеј у најмасовнијем такмичењу, а до њега су стигли одличним партијама у двомечу са учесником овогодишње СЕХА лиге, јер су и у Љубушком славили са 23:22.

Фантастична атмосфера у дворани студентског кампуса носила је момке Мирка Микића који су утакмицу преломили у последњих петнаестак минута. Гости су само једном имали предност и то на самом старту утакмице 1:0.

Могли су Бањалучани и раније да заврше посао, јер су почетком другог полувремена дошли до 14:10, али је Извиђач успио да изједначи на 16:16. Одлучујућу серију покренули су Милан Дакић, капитен Ђорђе Ћелић и фантастични Бојан Љубишић на голу.

Извиђач се није предавао до самог краја, па је успио да стигне до ремија понајвише захваљујући грешкама домаћих, који су олако прокоцкали 21:17.

По шест голова за домаће постигли су Ћелић и Дакић, док Љубишић одбранио 11 лопти.

У гостујућим редовима најбољи је био Милан Вукшић са шест голова колико и Ведран Делић.