Одиграно само седам утакмица 17. кола других лига РС: Са предсједником до +17

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - У 17. колу других лига Републике Српске због лоших временских услова умјесто 16 одиграно је само седам утакмица, а лидер групе исток Слога поново је била немилосрдна.

Екипа из Горњег Црњелова савладала је Младост из Рогатице са 5:0, а за домаћина у финишу сусрета заиграо је предсједник клуба Златко Крбањевић. Фудбалери Слоге питање побједника ријешили су већ послије првих 45 минута када су водили са 4:0.

У овој групи одигран је још само сусрет у Броцу у којем је домаће Јединство поражено од Будућности из Пилице са 0:2. Послије почетне иницијативе домаћих гости су успоставили теренску равнотежу, а у самом финишу првог дијела стигли су до предности, када је сопствену мрежу погодио Срђан Калајџић. Три минута прије краја сусрета најбољи појединац сусрета Далибор Крезовић је искористио непажњу одбране Јединства и постигао други гол за своју екипу. Пет сусрета у овој групи је одгођено за нека "љепша времена", а у четвртак ће на терен у Гацку у 16 часова истрчати Младост и Слога Јунајтед.

У групи запад на отварању прољећне сезоне у Прњавору екипе Љубића и Слоге из Трна пружиле су динамичну, квалитетну и неизвјесну борбу. Гости су два пута имали вођство, али су домаћи у посљедњим секундама сусрета стигли до тријумфа. Креатор побједе био је Стефан Граховац, који је у 90. минуту, директно из корнера затресао мрежу Предрага Бекића за велико славље "плавих". Два сусрета у овој групи играће се сутра, а дерби ће бити сусрет у Доњој Слатини, гдје ће се састати другопласирана Младост и лидер Алфа Модрича. У Новом Граду играће Слобода и Омарска.