Леотар заостаје два бода за Јединством

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Леотара у 12. колу Друге лиге Републике Српске, група исток забиљежили су побједу на гостовању у Рогатици, гдје су савладали Младост са 2:0 и тако се примакли водећем Јединству из Брчког на само два бода.

Послије првих девет кола чинило се да је јесењи првак већ познат, јер су изабраници Видоја Зарића тада имали девет побједа и максималних 27 бодова, али су ремијима против Будућности у Пилици у 10. колу (0:0) и сада у 12. против Пролетера у Дворовима (2:2) свели предност на само два бода и учинили завршницу првог дијела сезоне много интересантнијом. У мечу против Пролетера, Брчаци су два пута имали предност, али се домаћини оба пута преко Николе Влачића из пенала стизали до изједначења и на крају до бода.

У групи запад дерби је припао лидеру Јединству, које је у Жеравици савладало добојску Слогу са 2:1. Повели су домаћи голом Стефана Милојевића на истеку првог полувремена. У наставку меча мрежа гостију била је закључана, највише захваљујући сјајним одбранама 19-годишњег Мирана Јупића, све до 78. минута када је резервиста Бојан Илић успјешно завршио акцију свог тима. Пет минута прије краја Срђан Ђурановић, силовитим шутом, са 25 метара, погодио је саме рашље гола Јединства за коначних 2:1.

Највеће изненађење приредила је Омарска, која је на гостовању у Прњавору стигла до комплетног плијена, односно треће побједе у сезони. До прије два кола водећи Карановац доживио је и други узастопни пораз. Послије Лакташа (0:1) изабранике Ранка Станаревића савладала је и Младост из Доње Слатине (1:2) и то на њиховом терену. Играчи Слоге нису ни допутовали на гостовање у Врањак, а као разлог је наведен квар на аутобусу, који изгледа није ни кренуо из Трна. Најжалосније у свему томе је то што је домаћину јављено само 55 минута прије почетка сусрета.