Јована Радуловић и Милан Видовић републички прваци у атлетици

Срна

Прњавор - Атлетичари клуба “Прњавор” Јована Радуловић и Милан Видовић освојили су златне медаље на Првенству Републике Српске за млађе пионире и старије јуниоре одржаном у Бањалуци, уз постављене личне рекорде.

Тренер клуба Жељко Петровић рекао је Срни да је деветогодишња Јована Радуловић направила својеврсну сензацију јер је понијела шампионску титулу у трци на 1.000 метара, побиједивши и по четири године старије такмичарке, уз постављени лични рекорд од три минута и 31 секунду.

Титулу у Прњавор је донио и Милан Видовић у спринту на 100 метар, уз нови лични рекорд 10 секунди и 53 стотинке.

Сребрне медаље освојили су Габријела Шестић на 3.000 метара, уз нови лични рекорд, Јован Томаш на 800 метара и Никола Петровић на 3.000 метара, те Николина Булига у брзом ходу на 3.000 метара.

Бронзане медаље на овом првенству освојили су Алдина Чајић на 800 метара, Филип Радуловић на 300 метара, Милан Видовић у скоку у даљ са личним рекордом шест метара и четири центиметра, као и штафета на 400 метара у саставу - Милан Видовић, Ђорђе Жунић, Јован Томаш и Дамјан Грумић.

Петровић је рекао да је са 10 освојених медаља Атлетски клуб “Прњавор” поново био међу најуспјешнијим клубовима.