Игокеа савладала Цибону у Лакташима

srpskainfo.com

Кошаркаши Игокее побиједили су Цибону резултатом 87:69 у премијерној утакмици 13. кола регионалне АБА лиге и на тај начин су прекинули серију од три узастопна пораза.

Цибона је боље отворила утакмицу и повела са 6:1, а Александровчани су у првом периоду само једном били у вођству (14:13), а гостујући тима на први одмор отишао је са три поена вишка 17:14.

Другу четвртину Игокеа је отворила много боље, серијом 10:0 прешла је у вођство које је до одласка на одмор подигла на 17 поена (48:31). Успјела је Цибона у неколико наврата да приђе на седам поена, али су домаћи играчи били раположени и у посљедњих пет минута ушли су са плус 15 (73:58), а до максималне предности на три минута до краја (80:60) што је, испоставило се, била недостижна разлика за тим из Загреба.

Након овог тријумфа Игокеа има скор од пет побједа и осам пораза и на табели се изједначиа са ФМП-ом и Цибоном у средњем дијелу табеле.

У овом мечу Александровчани су примили најмање кошева у сезони (против Крке примили 73), а постигли су највише тројки, чак 12.

Најефикаснији на мечу био је Сава Лешић са 20 кошева.