Фаворити без грешке у 22. колу других лига Републике Српске

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - И у 22. колу других фудбалских лига Републике Српске водеће екипе у обје групе забиљежиле су сигурне побједе и тако су наставиле борбу за пласман у прволигашко друштво.

У групи запад лидер Јединство из Жеравице је у наставку сломило отпор теслићког Пролетера, али су на крају ипак славили више него убједљиву побједу од 5:1. Најбољи актер сусрета је био Огњен Шкорић, који је постигао два посљедња гола за екипу коју са клупе предводи Борис Савић. Бодовно изједначен са Жеравичанима остао је шамачки Борац, који је на гостовању у Новом Граду на “Млаквама” савладао Слободу са 3:1 и тако наставио потјеру.

Комшијско одмјеравање снага у Прњавору припало је домаћину, али се ствари на терену нису одвијале онако како су то “плави” жељели. Екипа Лакташа стекла је вођство у 18. минуту, да би до одласка на одмор домаћи успјели да изједначе. Прави слом младићи тренера Зорана Новаковића доживјели су у посљедњих седам минута, када се мрежа голмана Предрага Бекића тресла чак три пута. Веома важну побједу у бици за опстанак забиљежио је Полет 1926 из Брода, који је као домаћин савладао “фењераша” Озрен из Петрова са 2:1.

У групи исток водеће Јединство из Брчког је славило у Рогатици против домаће Младости. Домаћин је одолијевао цијели сат, а онда је са два гола најбољи играч утакмице, али и Јединства ове сезоне Цвијетин Павић запечатио судбину Рогатичана. Тако су Брчаци задржали предност од пет бодова над требињским Леотаром, који је као домаћин у Билећи побиједио други брчански клуб, Илићку 0:1 са 4:0. Најбољи актер сусрета био је двоструки стријелац Милош Перовић. Прилику да смањи бодовни заостатак тим са “Полица” имаће у наредном колу, када су Брчаци слободни, а Леотар дочекује Вележ из Невесиња.