Два Јединства близу Прве лиге

С. Котараш, Б. Радуловић

Бањалука - Фудбалери Јединства из Жеравице славили су у великом дербију Друге лиге РС, група запад, на гостовању у Шамцу гдје су домаћи Борац савладали са 2:1, те су на тај начин стекли великих шест бодова предности, на само пет кола прије краја првенства.

Уз то, изабраници Бориса Савића имају и бољи међусобни скор од Шамчана, па је све извјесније да ће Жеравичани остварити историјски успјех и први пут се пласирати у Прву лигу. Иначе, дерби је за домаћина почео сјајно јер је већ у првом минуту Самир Исановић погодио са “бијеле тачке”. Међутим, до краја првог дијела игре прво је Огњен Шкорић донио изједначење, а потом, у 55. минуту, Стефан Милојевић и потпуни преокрет. Током утакмице домаћи играчи и навијачи имали су низ притужби на дијељење правде Бојана Панића из Приједора, сматрајући да их је у више наврата драстично оштетио. Послије утакмице умало је дошло до инцидента јер су поједини играчи Борца, као и публика, жељели да се физички обрачунају са судијама. Срећом, брзом интервенцијом обезбјеђења, све је завршено без тежих посљедица. Али, сигурно је да ће органи ФС РС имати пуне руке посла око ове утакмице.

У сјенци дербија, одигране су и остале утакмице 25. кола, а највише погодака, чак седам, виђено је у Српцу гдје је домаћа Слога, на крилима двоструког стријелца, Слађана Лекића, са 5:2 савладала Полет 1926 из Брода. Један мање погодак постигнут је у Трну, на мечу између Слоге и Љубића, који су гости из Прњавора ријешили у своју корист са 4:2, уз три гола Данка Сегића.

Што се тиче Друге лиге РС, група исток, и тамо је одиграно 25. коло, а у седам утакмица гостујуће екипе су успјеле да освоје само један бод. То је пошло за руком Вележу из Невесиња који је у Братунцу одиграо 2:2 са домаћим Вележом. Могли су Невесињци и боље да прођу јер су до 89. минута имали сигурно вођство од 2:0, да би домаћи фудбалери у само три минута успјели да дођу до изједначења.

Водеће Јединство из Брчког са минималних 1:0 је савладало Будућност из Пилица, и на тај начин задржало два бода предности испред другопласираног Леотара. Не треба, такође, занемарити ни чињеницу да Брчаци имају и утакмицу мање одиграну у односу на јединог ривала.