Девето коло других лига РС: Милошевић и Витковић дали по четири гола

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - У аналима фудбала Републике Српске за сва времена остаће забиљежено да је у деветом колу других лига РС у сезони 2018/19. чак седам фудбалера постигло хет-трик и велико је питање када ће расположени стријелци тај подвиг поновити.

То је пошло за ногом чак петорици играча у групи запад и двојици у групи исток. Влатко Вуковић (Озрен), Самир Исановић (Борац, Шамац), Урош Стаменковић (Лакташи), Огњен Шкорић (Јединство, Жеравица) и Милош Перовић (Леотар) су се по три пута уписали у стријелце, док су Синиша Милошевић (Карановац) и Срђан Витковић (Фамос) постигли чак по четири гола.

У групи запад водећи Карановац је славио у Петрову, гдје је побиједио Озрен са 5:3. Вуковић је у периоду од 39. до 62. минута постигао три гола и донио вођство Озрену, да би потом Милошевић са три гола у серији донио нове бодове лидеру.

Фудбалери Слоге из Трна угостили су ривала из Жеравице на стадиону Жупе, али за домаћина овог окршаја сусрет је остао у непријатној успомени, јер су поражени са 1:6. Већ послије тридесетак минута игре Јединство је, захваљујући, прије свих, расположеном Огњену Шкорићу имало четири гола предности. Исти играч је закључио серију погодака па екипи из Трна остају велике бриге у борби за друголигашки опстанак.

Дерби групе исток одигран на Градском стадиону у Брчком припао је домаћем Јединству, које је савладало Дрину ХЕ са 2:0, а оба пута мрежу ривала из Вишеграда погодио је Цвијетин Павић. Тако је чета Видоја Зарића у деветом наступу ове сезоне забиљежила и девету побједу. Сусрет у Чајничу није ни одигран јер су фудбалери Стакорине узалуд на центру чекали играче Слоге јунајтед из Бијељине, који нису оправдали свој недолазак на ову утакмицу.