Четврто узастопно славље Бијељинаца

С. Котараш, З. Вајкић

Шамац - Фудбалери Радника побједници су 26. издања Купа Републике Српске након што су у финалном мечу савладали екипу Крупе са 3:1. Уједно, ово је за изабранике Младена Жижовића укупно седми трофеј у овом такмичењу, четврти узастопно, а шести у посљедњих седам година, чиме су још једном доказали да су тренутно најквалитетнији фудбалски колектив Републике Српске.

Већ сам почетак утакмице показао је да ће око 1.000 гледалаца, колико их се окупило на трибинама Градског стадиона у Шамцу, имати прилику да посматра једну заиста добру и квалитетну фудбалску представу.

Прву прилику имала је Крупа већ у шестом минуту, али се Никола Мандић спетљао па је одбрана Радника успјела да отклони опасност од свог гола.

Четири минута касније Бијељинци су дошли у вођство. Након што је Ирфан Хаџић одвукао одбрану Крупе на једну страну, избацио је Павла Сушића који је са десне стране послао добру лопту у средину гдје се нашао капитен Велибор Ђурић којем није било тешко да затресе мрежу немоћног Јована Кутића.

Само пет минута касније услиједило је изједначење. Најагилнији фудбалер Крупе, Мандић, протутњао је по десној страни и сјајно упослио Синишу Бабића који је послао лопту у празну мрежу. Наставили су Крупљани и након изједначења да нападају, па је “резервиста” Јосип Микетек у 21. минуту пропустио сјајну прилику за резултатски преокрет, баш као и Мандић неколико минута касније.

У финишу првог полувремена Радник поново погађа. Зачетник акције био је Недим Мекић, лопта је поново дошла до Сушића на десној страни, а искусни везиста у срцу шеснаестерца проналази Владимира Брадоњића који рутински погађа за 2:1.

Друго полувријеме започело је правим проломом облака који је спријечио неку течнију игру, али су се играчи оба тима трудили да направе нешто више. То је, на крају, пошло за руком Раднику, а свој други погодак за коначну потврду побједе и освајања Купа постигао је Брадоњић, на асистенцију Алема Мерајића.