Budućnost zaustavila Brčake

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Pobjedonosni niz Jedinstva, koji je trajao devet utakmica, prekinut je u desetom kolu Druge lige Republike Srpske, grupa istok, pošto su Brčaci na gostovanju u Pilici odigrali protiv Budućnosti neriješeno, 0:0.

Posao izabranicima Vidoja Zarića bio je otežan, jer su već u drugom minutu ostali na terenu sa igračem manje, pošto je zbog nesportskog ponašanja Mile Teodorović prvo zaradio žuti, a onda i direktan crveni karton. Da sve bude još gore po Jedinstvo u 40. minutu zbog vrijeđanja glavnog sudije Danijela Perića iz Bijeljine klupu je morao napustiti i trener Brčaka Zarić.

Fudbaleri Sloge junajted u prošlom kolu nisu otputovali na gostovanje u Čajniče kod Stakorine i taj meč su izgubili službenim rezultatom (0:3), a sada se nisu pojavili ni na svom terenu, u Bijeljini, gdje je trebalo da ugoste Famos. Uzalud su gosti iz Istočne Ilidže i arbitri predvođeni Radom Aćimovićem iz Zvornika čekali da se pojave, pa je potom odsviran i kraj susreta i prije njegovog početka. Pošto nisu opravdali ni neodlazak u Čajniče, a sada ni nedolazak na domaći susret fudbaleri Sloge junajted najvjerovatnije će biti izbačeni iz Lige i svi njihovi rezultati biće brisani. U tom slučaju jedina ekipa, koja će profitirati je Velež iz Nevesinja, koji je u trećem kolu poražen od Bijeljinaca sa 2:3, dok će njihovi ostali rivali ostati bez tri boda, koja su osvojili u duelu sa Slogom junajted.

U grupi zapad Karanovac je na svom terenu savladao Slobodu iz Novog Grada sa 3:0 i izdvojio se na vrhu tabele. U tome im je pomoglo Jedinstvo iz Žeravice, koje je na svom terenu deklasiralo Borac sa 5:0 i tako se domoglo druge pozicije, a Šamčane gurnulo na treće mjesto. Zanimljivo je da su izabranici Amira Durgutovića do ovog meča primili samo šest golova, ali se zato njihova mreža u Žeravici zatresla čak pet puta.

Fudbaleri Ozrena konačno su prekinuli seriju u kojoj su imali osam uzastopnih poraza. Poslije remija u prvom kolu protiv dobojske Sloge (3:3),  sada su igrali neriješeno sa Laktašima (4:4). Gosti su na otvaranju drugog poluvremena imali dva gola prednosti, ali su Petrovčani od 46. do 49. minuta izjednačili. Veteran Slobodan Katanić, koji još nastupa, iako sa teretom od 56 godina, doveo je u 69. minutu domaće u vođstvo, da bi se do kraja izuzetno dramatičnog okršaja mreže tresle još tri puta za konačnih 4:4.