Будућност зауставила Брчаке

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Побједоносни низ Јединства, који је трајао девет утакмица, прекинут је у десетом колу Друге лиге Републике Српске, група исток, пошто су Брчаци на гостовању у Пилици одиграли против Будућности неријешено, 0:0.

Посао изабраницима Видоја Зарића био је отежан, јер су већ у другом минуту остали на терену са играчем мање, пошто је због неспортског понашања Миле Теодоровић прво зарадио жути, а онда и директан црвени картон. Да све буде још горе по Јединство у 40. минуту због вријеђања главног судије Данијела Перића из Бијељине клупу је морао напустити и тренер Брчака Зарић.

Фудбалери Слоге јунајтед у прошлом колу нису отпутовали на гостовање у Чајниче код Стакорине и тај меч су изгубили службеним резултатом (0:3), а сада се нису појавили ни на свом терену, у Бијељини, гдје је требало да угосте Фамос. Узалуд су гости из Источне Илиџе и арбитри предвођени Радом Аћимовићем из Зворника чекали да се појаве, па је потом одсвиран и крај сусрета и прије његовог почетка. Пошто нису оправдали ни неодлазак у Чајниче, а сада ни недолазак на домаћи сусрет фудбалери Слоге јунајтед највјероватније ће бити избачени из Лиге и сви њихови резултати биће брисани. У том случају једина екипа, која ће профитирати је Вележ из Невесиња, који је у трећем колу поражен од Бијељинаца са 2:3, док ће њихови остали ривали остати без три бода, која су освојили у дуелу са Слогом јунајтед.

У групи запад Карановац је на свом терену савладао Слободу из Новог Града са 3:0 и издвојио се на врху табеле. У томе им је помогло Јединство из Жеравице, које је на свом терену декласирало Борац са 5:0 и тако се домогло друге позиције, а Шамчане гурнуло на треће мјесто. Занимљиво је да су изабраници Амира Дургутовића до овог меча примили само шест голова, али се зато њихова мрежа у Жеравици затресла чак пет пута.

Фудбалери Озрена коначно су прекинули серију у којој су имали осам узастопних пораза. Послије ремија у првом колу против добојске Слоге (3:3),  сада су играли неријешено са Лакташима (4:4). Гости су на отварању другог полувремена имали два гола предности, али су Петровчани од 46. до 49. минута изједначили. Ветеран Слободан Катанић, који још наступа, иако са теретом од 56 година, довео је у 69. минуту домаће у вођство, да би се до краја изузетно драматичног окршаја мреже тресле још три пута за коначних 4:4.