Брчански друголигаш протутњао кроз Гацко

Д. Пашагић, Б. Радуловић

Бањалука - Јединство из Брчког у шестом колу Друге фудбалске лиге Републике Српске, група запад, забиљежило је и шесту побједу пошто је као гост у Гацку савладало Младост с убједљивих 3:0.

Тако су изабраници Видоја Зарића наставили сјајну серију и већ сада најавили да су најозбиљнији кандидат за пласман за виши ранг и повратак у прволигашко друштво.

Слога јунајтед из Бијељине поражена је на свом терену од Губера из Сребренице са 2:1, а сусрет је обиловао грубостима у којима су показана чак три црвена картона, уз двоцифрен број жутих, чак 11.

Дерби кола у групи запад припао је добојској Слоги, која је на стадиону “Луке” савладала шамачки Борац са 1:0, а питање побједника ријешено је у раној фази утакмице. Одлучујући моменат десио се у десетом минуту када је ветеран и капитен домаћих, 39-годишњи Борислав Лукић, још једном потврдио да није за “старо гвожђе”. Успио је да казни неодлучност одбране Шамчана и у свом стилу затресао мрежу голмана гостију Јовице Лакића. Није се могло претпоставити да ће то бити једини погодак. У 89. минуту домаћи су пропустили идеалну шансу да овјере вођство, али капитен Лукић није успио да реализује једанаестерац.

Послије пет безуспјешних покушаја фудбалери бродског Полета 1926 коначно су стигли до првог тријумфа у сезони. Савладали су комшије из Врањка, а одлука је пала у 33. минуту, када је Слободан Пејичић затресао мрежу гостију. Ривали су имали по неколико повољних прилика, али стријелци се нису прославили. За домаће је најзначајније да су коначно обрадовали малобројне навијаче, најављујући бољи бодовни учинак у наставку првенства.