“Борик Нектар 2018”: Интернационалци вратили пехар Монтингу

Бањалука - Монтинг Теслић побједник је 43. традиционалног турнира у малом фудбалу “Борик Нектар 2018” у конкуренцији сениора.

Екипа за коју су играли играчи из Србије појачана двојицом Бразилаца и Украјинцем у финалу пред више од 2.000 гледалаца савладала је РД кафу са 3:2.

Побједнички пехар и новчани чек у износу од 12.000 марака уручили су градоначелник Бањалуке Игор Радојичић, директор ЈУСЦ “Борик” Манојла Зрнић и представник “Бањалучке пиваре” Горан Балабан.

Чинило се да ће Монтинг лако доћи до побједе јер су Теслићани головима Марка Перића у 10. и 15. минуту на одмор отишли са два гола предности, а када је Бразилац Талес Фејтоса де Мата у 26. минуту повисио на 3:0 све је изгледало као савршен посао. Међутим, у финишу сусрета Срђан Иванковић је са два поготка смањио на 2:3 и посљедња три минута сусрета учинио веома занимљивим. Ипак, резултат се није промијенио и пехар је поново у рукама Монтинга, који је био најбољи 2007, 2008. и 2009. године под овим именом, а 2010. под именом “Булетић”.

- Нисмо неколико година долазили у “Борик” у овако јаком саставу, али пред ову смотру жеља нам је била да направимо побједничку екипу и у томе смо успјели. Ово је сигурно једно од најквалитетнијих финала које сам видио на овој смотри, а лијепо је видјети да се и публика вратила у “бањалучки храм спорта” - нагласио је вођа екипе Монтинг Теслић Драган Игњић.

За најбољег играча турнира проглашен је играч побједничке екипе Бразилац Талес Фејтоса де Мата, најбољи голман је Дарко Милановић (РД кафа), а најубојитији стријелац са 16 голова Бојан Пузигаћа (АМ спорт, 16 голова). Најперспективнији играч је Никола Турањанин (пекара “Бакал”), а најбољи судија је Жељко Драгојевић, који је добио плакету “Ранко Драгичевић”.

У конкуренцији ветерана све појединачне награде отишле су играчима побједничке екипе. Најбољи играч и стријелац са 13 голова је Бранислав Крунић, а најбољи голман Асмир Авдукић. И код кадета сва признања завршила су у рукама играча Бакала, који је заузео прво мјесто. Најбољи играч је Давид Чавић, стријелац Дејан Јаворац (13 голова), а голман: Владан Бркић (Бакал). У конкуренцији пионира најбољи играч је Виктор Грбић (Бока Јуниорс), а стријелац његов саиграч Марко Голић (7 голова), док је најбољи голман Ђорђе Војводић (Ривер Плата). И код пјетлића све појединачне награде завршиле су у побједничкој екипи, Ред стар спорт. Најбољи играч је Огњен Шешлак, стријелац Алекса Поповић (6 голова), а голман Петар Ћетојевић.

Резултати финалних утакмица

Пионири: Ривер Плата - Бока Јуниорс 1:1 (пеналима 7:6) (Даничић 25 - Голић 29).

Кадети: Торзоком - Бакал 0:4 (Јаворац 10, 26, Чавић 16, 25)

Ветерани: АМ спорт - Гарден 1:7 (Распудић 15 - Крунић 1, 2, 32, 38, Авдукић 24, 30, Станивуковић 28)

Пјетлићи: Ред старс спорт - ОФК Спартак два 8:0 (Бајић 3, 17, Шешлак 3,6, Џајић 4, 18, Соковић 9, Поповић 29).

Сениори: Монтинг Теслић - РД кафа 3:2 (Перић 10, 15, Фејтоса 26 - Иванковић 34, 37).