Борац М:тел савладао Дервенту у одгођеној утакмици Премијер лиге БиХ.

nezavisne.com

Бањалучани су вечерас на свом терену славили резултатом 26:25 (14:11) за трећи тријумф ове сезоне. Уписали су и један пораз, док је Дервента забиљежила реми и три пораза.

У првих 25 минута утакмице у "Борику" обје екипе су водиле, не више од два гола разлике, да би у завршници полувремена Борац одиграо боље и голом Срђана Савић повео са 14:10.

У другом дијелу сусрета гости су у неколико наврата пришли на гол заостатка, а у 56. минуту су изједначили голом Звјездана Сибинчића из пенала.

Ипак, рукометаши Борца успјели да оправдају улогу фаворита највише захваљујући голману Бојану Љубишићу који је имао седам одбрана (све у другом полувремена).

Најефикаснији у Борцу били су Владан Ђурђевић са шест и Бојан Рађеновић са пет голова , Слађан Суботић је имао шест одбрана. Дејан Унчанин у финишу је дао важне голове из два пенала.

На другој страни најефикаснији су били Давор Живанић са 10 голова и Сибинчић са седам. Драган Старчевић је имао 11 одбрана.