Бањалучанке бољим извођењем пенала до побједе у Купу Српске

Срна

Прњавор - Женски Фудбалски клуб /ЖФК/ Бањалука освојио је вечерас у Прњавору Куп Републике Српске побједом над екипом “Радник” из Бијељине, након бољег извођења једанаестераца, 7:6.

У регуларном дијелу утакмице било је 1:1. У 12. минуту повела је екипа из Бијељине голом Валентине Шакотић, док је на 1:1 у 56. минуту изједначила Сумеа Бекташ.

Капитен бањалучанки Наташа Митровић каже да је на терену била равноправна борба.

“Противник је био одличан. Ми смо на почетку биле у грчу, али смо се касније вратиле у игру и побиједиле. Припремале смо се доста за ову утакмицу и на крају труд се исплатио” , рекла је Митровићева.

Капитен бијељинског “Радника” Ања Стевић подсјетила је да је њена екипа тренутно друга у Премијер женској лиги БиХ.

“То је велики успјех за нашу екипу, који смо жељеле крунисати побједом у Купу, али није нам ишло” , каже Стевићева.

Она је похвалила организацију утакмице и публику која је бодрила обје екипе.

“Одавно нисмо имали овакву атмосферу и спектакл” , рекла је Стевићева.

Финалу Купа Републике Српске у женском фудбалу на стадиону “Синиша Пеулић” присуствовао је и предсједник Фудбалског савеза Републике Српске /ФСРС/ Миле Ковачевић.

Он је изразио задовољство виђеним рекавши да су двије најзначајније женске екипе показале да држе до дигнитета и аутентичности ФС РС и Републике Српске.

“За нас је Куп светиња, а то су доказале и играчице које су данас показале своје умијеће и љепоту фудбалске игре”, рекао је Ковачевић.

Ковачевић је истакао да је Прњавор, као домаћин, показао да израста у препознатљиву средину која је способна да организује и много веће спортске манифестације.

Предсједник Фудбалског клуба “Љубић” из Прњавора Зоран Декет каже да је овај клуб с поносом прихватио организацију утакмице Купа.

“То је велика привилегија за нашу општину, али и за нашу Школу фудбала”, рекао је Декет.

За играчицу утакмице проглашена је Сумеа Бекташ из ЖФК Бањалука.

На утакмици су досуђена и два црвена картона, по један за обје екипе.

На полувремену утакмице представљена је Школа фудбала ФК “Љубић”, која има око 170 дјеце.

Кадетској селекцији који су прваци Омладинске квалитетне лиге група 1 уручене су медаље, пехар и нове тренерке клуба.

Предсједник ФС РС уручио је 10 лопти женској екипи, коју овај клуб има први пут у својој историји. Нове мајице клуба добили су сви полазници “Љубићеве” Школе фудбала.