Звезда одбраном до побједе над Цедевитом и финала Суперкупа!

B92

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у финале АБА Суперкупа, пошто су са 79:68 побједили Цедевиту.

Изабраници Милана Томића у великом финалу играће против Будућности, која је савладала Партизан у првом полуфиналу.

Најефикаснији у побједничком саставу био је Џо Регланд са 20 поена, Фаје је убацио 15 уз седам скокова, док је Перпероглу постигао 11.

У пораженом саставу по десет поена имали су Кобс, Бените, Стипановић и Агилар.

Звезда је одлично отворила меч и одмах је успоставила чврсту одбрану. Кључна четвртина за меч биће друга у којој су црвено-бијели успјели да оду и на +20. На полувремену резултат био је 45:27.

Током другог полувремена Цедевита се трудила да стигне, међутим нису успјели да преокрену резултат. Екипа из Загреба на два минута до краја смањила је на -5, међутим Џо Регланд је пресудио тројком на 70 секунди до краја (71:63). Ту је био крај за Цедевиту.