Зрињском реми недовољан против Спартака

nezavisne.com

Фудбалери Зрињског завршили су своју овосезонску епизоду у УЕФА Лиги шампиона већ након првог кола квалификација.

Актуени шампиони Босне и Херцеговине вечерас су у реванш утакмици на стадиону “Под Бијелим бријегом” ремизирали са Спартаком из Трнаве резултатом 1:1, што им није било довољно за пролаз даље обзиром на пораз у Словачкој седам дана раније резултатом 0:1.

Водство Спартаку вечерас је донио Борис Годал у 15. минути након једног прекида и добро уигране акције.

У другом полувремену Мостарци су кренули на све или ништа. Офанзива је уродила плодом у 58. минути када је  Огњен Тодоровић погодио за изједначење и коначан резултат 1:1.

Исти играч одличну прилику имао је и у 13. минути али је тада пречка била савезник гостују из Трнаве.

Ипак захваљујући новом систему УЕФА такмичења “племићи” ће наставити наступ на међународној сцени овог љета, али у квалификацијама за Лигу Европе. Противник у другом претколу биће им екипа Валете са Малте која је такође елиминисана у првом кругу квалификација за Лигу шампиона од албанског Кукешија.