Србија се обрукала у Естонији и пропустила прву шансу за Мундобаскет

B92

Кошаркашка репрезентација Србије поражена је од Естоније у Талину и остала, барем за сада, без пласмана на Свјетско првенство.

Србија је, послије драматичне завршнице, поражена резултатом 71:70, па ће прилику за пласман на Мундобаскет морати да тражи у посљедњем колу.

И поред пораза изабраници селектора Александра Ђорђевића и даље имају све у својим рукама, с обзиром да им је потребна само побједа против Израела на домаћем паркету у недјељу како би се пласирали на Мундобаскет.

Уколико Србија у том мечу такође забиљежи неуспех, и даље ће моћи до пролаза на Свјетско првенство у Кини, ако се поклопе други резултати у групи Л.

Повратник у репрезентацију у овом мечу био је Милош Теодосић, који је “орловима” донио потребну чврстину и организацију у нападу.

У првој четвртини, а и цијелом првом полувремену, није виђена претјерано квалитетна кошарка. Србија је промашила солидан број отворених шутева, али је на другој страни играла довољно добру одбрану како би одржавала предност.