Srbija “petardom” deklasirala Boliviju, tri gola Mitrovića

Tanjug

Fudbalska reprezentacija Srbije ubjedljivo je večeras u austrijskom Gracu pobijedila Boliviju sa 5:1 (4:0), u generalnoj provjeri za Mundijal.

Sjajnu uvertiru su napravili srpski fudbaleri za turnir u Rusiji, pre svih prvi napadač Aleksandar Mitrović sa tri efektna gola u 5, 22. i odličnim udarcem van kaznenog prostora u 68. minutu.

Za “orlove” su pogodili još Adem Ljajić u 19. i u 43. minutu Branislav Ivanović, koji se sa 103. mečom u reprezentaciji izjednačio sa rekorderom Dejanom Stankovićem.

Izabranici Mladena Krstajića dominirali su cijeli meč, stvorili mnogo šansi i u mnogome popravili utisak u odnosu na poraz od Čilea (1:0).

Sve što je uradila Bolivija je gol Jasmana Kamposa na startu drugog dijela igre.

Reprezentacija Srbije u ponedjeljak putuje na Svjetsko prvenstvo, gdje će joj u E grupi prvi rival biti Kostarika 17. juna, a potom Švajcarska 22. i Brazil 27. juna.