Одлична Србија ремизирала са Њемачком, првенац Јовића

Волфсбург - Фудбалска репрезентација Србије одиграла је вечерас неријешено са Њемачком 1:1 (0:1), у пријатељској утакмици одиграној у Волфсбургу.

Тим Младена Крстајића пружио је сјајну игру, прије свега у првом полувремену, када је и повео првенцем Луке Јовића у 12. минуту, али је у другом Њемачка била боља и изједначила голом Леона Горецке у 69.

Блистао је голман Марко Дмитровић са неколико фантастичних одбрана, више пута Тиму Вернеру и Лироју Санеу, као и Марку Ројсу, и на крају заслужио епитет најбољег појединца.

Могли су и “орлови” да постигну више од једног гола, али су веома добре прилике пропустили Јовић и посебно Адем Љајић у првом дијелу.

Реми на гостовању у Немачкој права је увертира за дуел са Португалијом у Лисабону на старту квалификација за ЕУРО 2020.

Србија је завршила меч са десеторицом због црвеног картона дебитанта Милана Павкова у самом финишу утакмице због оштрог старта над Санеом.