ЛШ: Трнава елиминисала Легију, Звезди се “отвара” пут до 4. кола

Фудбалери Спартак Трнаве елиминисали су фаворизовану Легију укупним резултатом 2:1 у другом колу квалификација за Лигу шампиона.

Шампиони Пољске однијели су “Пирову побједу” из Словачке (1:0), пошто су у првом мечу поражени пред домаћом публиком са 2:0.

Једини погодак за госте постигао је Шпанац Инаки Астис у 63. минуту. Претходно је Легија остала са играчем мање, пошто је некадашњи фудбалер Црвене звезде Марко Вешовић у 37. минуту добио други жути картон.

Ту није био крај искључењима јер је хрватски фудбалер Домагој Антолић (Легија) у 85. добио такође другу опомену на мечу.

Пролазом у треће коло Спартак сада чека бољег из сусрета Црвена звезда – Судува. Шампион Србије славио је са 3:0 на стадиону “Рајко Митић” и велики је фаворит да прође даље.

Ако црвено-бијели у томе успију онда ће на папиру имати вјероватно слабијег противника, пошто је Легија важила за изразитог фаворита у овом двомечу.

Утакмица између литванског и српског представника на програму је у сриједу од 19.30.

ЛШ, друго коло квалификација:

Х. Бер Шева – Динамо 2:2 (2:7) Огу 14, Стојановић 34аг - Будимир 49, Хајровић 54 Шериф – Шкендија 0:0 (0:1)
Трнава – Легија 0:1 (2:1)