Баскеташи Србије владају планетом

Баскеташи Србије трећу годину у низу су освојили титулу првака свијета.

“Орлови” су у саставу Душан Булут, Марко Савић, Дејан Мајсторовић и Стефан Стојачић у репризи прошлогодишњег финала надиграли Холандију 16:12.

То је четврта златна медаља за Србију у баскету 3x3 у посљедњих пет година. Имају и једно сребро из 2014.

У изузетно чврстом финалу екипе су биле у егалу до посљедња два минута, а онда Србина прави серију 5:0, у којој Стојачић постиже три поена, а Савић је закључује кошем уз додатно бацање.

Као по обичају тим је носио капитен Булут, на свом нивоу био је и јунак полуфинала Мајсторовић, а Савић се истакао и одличном одбраном.

Србија је до титуле на Филипинима стигла без пораза, у групној фази су надиграли такође Холандију, Нови Зеланд, Румунију и Киргистан, у четвртфиналу Монголију, а у полуфиналу Пољску, надокнадивши пет поена заостатка.

Треће мјесто на СП освојила је Словенија побједом над Пољском 21:16. Титулу првака свијета у женској конкуренцији освојиле су баскеташице из Италије.

Свјетско првенство слиједеће године ће се играти у Холандију, у Амстердаму, што ће бити увод у први наступ ове дисциплине на Олимпијским играма, у Токију 2020.