Руси на корак до другог круга

Руси на корак до другог круга 19.06.2018 23:24 | nezavisne.com

Фудбалери Русије побиједили су Египат у другом колу Свјетског првенства резултатом 3:1 (0:0) на стадиону “Крстовски” у Санкт Петербургу.

Овом побједом Руси су практично једном ногом у осмини финала.

Домаћин Мундијала до водства је дошао у 47. минуту меча након неспретног аутогола Фатија. Све је кренуло од Зобнина који је убацио лопту пред гол Египћана. Египатски голман  избоксао је ту лопту која се касније одбила назад до Зобнина. Његов ударац ишао је изван гола, али Фати је уклизао, а лопта се од његовог кољена одбила у доњи десни угао гола “фараона”.

“Баћушке” су предност повећале у 59. минуту. Сјајну акцију Русије голом је окрунио Черишев. На десној страни лопту је примио Самедов, а онда  ју је мирно сачекао Марио Фернандез који се ослободио свог чувара и послао повратну лопту у средину. Налетио Черишев и ниским шутем свладао голмана Египта.

У 62. минуту “зборнаја команда” стиже до трећег гола. Са ивице 16 метара лопту је прсима примио Џјуба, а потом се још љепше ослободио својих чувара и пуцао у десну страну гола. Његов шут је био необрањив за голмана “фараона”.

Трачак наде добили су Египћани у 72. минуту пошто је главни арбитар Енрике Касерес из Парагваја послије асистенције ВАР-а ипак досудио пенал.

Одговорност је преузео Салах над којим је и направљен једанаестерац. Салах је рутински савладао Акинфејева за 3:1.

До краја меча Руси су задржали предност и дошли до друге побједе на Мундијалу са укупно осам постигнутих и само једним примљеним голом.

Други меч групе А између Уругваја и Саудијске Арабије на програму је у сриједу од 17 часова. Уколико Уругвај побиједи Саудијску Арабију, Руси ће бити сигурни учесник осмине финала Мундијала.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица