Петарда Русије на старту Мундијала!

Петарда Русије на старту Мундијала! 14.06.2018 19:12 | Агенције

Репрезентација Русије стартовала је побједом на Мундијалу, пошто је са 5:0 побједила Саудијску Арабију.

На првом мечу 21. издања Свјетског првенства изабраници Станислава Черчесова одиграли су одличан меч и већ у првом полувремену ријешили су питање побједника.

"Зборнаја команда" кренула је фуриозно и већ послије 12. минута игре на семафору било је 1:0. Центрирао је Зобнин, а Газински главом савладао голмана Саудијске Арабије.

Пех за домаћи састав десио се средином првог полувремена када се повредио Алан Дзагојев. Умјесто њега у игру је ушао Денис Черишев.

Наставила је Русија да игра боље од противника, међутим чинило се да ће се са минималним резултатом отићи на паузу. Тако би и било да Черишев није мислио другачије.

Фудбалер који је замјенио Дзагојева одлично се снашао у казненом простору и силовитим ударцем удвостручио предност.

У наставку меча видјело се да Саудијска Арабија нема шансе да дође до неког чудесног преокрета. Штавише, Русија је успјела да постигне још три гола.

Артјом Дзјуба послије 89 секунди, од како је ушао у игру, повосио је на 3:0 у 71. минуту и тада је било свима јасно да ће Русија доћи до три бода. Ту није био крај агоније Саудијске Арабије.

Черишев је у 91. минуту постигао прелијеп погодак и он ће вјероватно бити у конкуренцији за најлепши на Мундијалу. Играч Виљареала сјајно је шутирао "спољном" и голман гостију није имао шансе.

Коначан резултат поставио је Денис Головин у 94. минуту када је из слободног ударца савладао Ал Мајуфа. Русија није могла боље да крене Мундијал пред домаћом публиком.

Други меч групе А играју Египат и Уругвај у петак од 14 часова. Русија наредни меч игра против Египта 19, односно Саудијска Арабија 20. против Уругваја.

Србија ће Свјетско првенство започети у недјељу, када се од 14 часова састаје са Костариком.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица