Француска први финалиста Мундијала

Француска први финалиста Мундијала 10.07.2018 23:11 | B92

Фудбалери Француске први су финалисти Свјетског првенства у Русији, пошто су у полуфиналу савладали Белгију са 1:0.

Једини погодак на мечу постигао је штопер Барселоне Самуел Умити. Гризман је у 51. минуту извео корнер, а Умити је главом савладао Тиба Куртоу.

Изабраници Дидијеа Дешана у финалу играће против бољег из сусрета Енглеске и Хрватске. Тај меч игра се у сриједу од 20 часова на стадиону Лужњики у Москви.

Утакмицу боље је отворила екипа Белгије која је преко Азара имала добре шансе. Француска се потом брзо пробудила и преузела иницијативу.

Напади Белгије изгледали су опасније, али су “Триколори” били ти који су имали више шутева ван и у оквир гола. Прва велика шанса виђена је у 21. минуту када је Лорис сјајно одбранио шут Тобија Алдервирлда.

Лорис је код ове ситуације спасао Француску, а исто то урадио је његов колега са друге стране у 40. минуту. Павар је одлично шутирао, али је његов покушај сјајно одбранио Тибо Куртоа.

Играо се добар фудбал у првих 45 минута, међутим мреже су мировале и на семафору било је 0:0.

© Глас Српске 2012 ISSN 2303-7385 | Импресум | Маркетинг | Контакт | Латиница | Ћирилица